Koupě, rekonstrukce, výstavba a prodej

Dalším způsobem, jak zhodnotit vloženou investici do nemovitosti, je rekonstrukce či výstavby nemovitosti a její prodej. Tento typ investice můžeme doporučit jako velmi výhodný, ale náročný.

Následující příklady vycházejí z našich zkušeností:

Začátek je vždy nejtěžší. Po téměř ročním hledání jsme našli příležitost, byť ne úplně ideální. Pořizovací cena pozemku byla mírně vyšší, než jsme plánovali, problémem byla také dlouhá příjezdová cesta.

Rozhodla ale krásná lokalita, pozemek se nachází v okrajové části města Havířova. Zajistili jsme stavební dokumentaci, stavební povolení a projekt realizovali.

Dnes se již noví majitelé těší na stěhování (léto 2014).

Podobný případem je investice v lokalitě Těrlicko Kostelec.

Spolu s dalším investorem jsme koupili pozemek o rozměru téměř 4 000 m2.

Prostřednictvím dalšího investora jsme na jedné z parcel realizovali výstavbu vzorového domu MIA a jeho následný prodej.

Úrokové náklady za tuto dvouletou investici byly relativně vysoké. Celkově se vyšplhaly na 450 000 Kč. Kompenzací nám však bylo zbývajících 3 000 m2 pozemku

A toto riziko jsme se rozhodli podstoupit.

Po roční realizaci této části projektu jsme museli zvažovat další strategii.

  • Ponechat si pozemek
  • Prodat pozemek
  • Další výstavba a prodej nových RD

Jelikož obec Těrlicko neurčuje rozměrové limity pro velikost stavebního pozemku, rozhodli jsme se pro experiment a zbylý pozemek jsme rozdělili na 4 parcely.

Jednu parcelu se nám podařilo prodat s tím, že klienti si objednali výstavbu nového rodinného domu u naší stavební divize.

Na další parcele budeme stavět bungalov 4+1 o obytné ploše 112 m2. Prodejní cena domu je stanovena na 3 000 000 Kč.

Zbylé dvě pětiset metrové parcely jsou určeny pro nájemní bydlení, to znamená, že pod zálohovou kaucí vystavíme pro klienta bydlení dle jeho představ. Po uplynutí doby hypotéky nám zůstane čistá nájemní nemovitost.

top-slide